Протруювання насіння є ефективним способом захисту врожаю, оскільки дозволяє запобігти розвиткові хвороб та ураженню шкідниками. Передпосівна обробка також допомагає підвищити схожість насіння. Вона може проводитися 4 методами: сухим, напівсухим, вологим та протруюванням зі зволоженням.
Широкий вибір протруювачів на сайті компанії АгроХім — https://agro-him.com.ua/ua/
- Сухими порошками знезаражуються зернові, цибулеві, технічні, бульбові рослини та коренеплоди. Це простий спосіб протруювання, що дозволяє уникнути зайвої вологості посадкового матеріалу. Але слід враховувати, що сухі препарати не мають високої здатності до прилипання, їх складніше рівномірно розподіляти, а нанесення супроводжується запиленістю місць проведення протруювання.
- Напівсухий метод — це застосування водних розчинів чи суспензій. Істотно не підвищує вологість насіння, але є більш трудомістким. Також в порівнянні з попереднім методом перевагами напівсухого способу є невеликі витрати препарату при більш рівномірному розподілі та високій ефективності.
- При мокрому протруюванні насіння занурюється в розчин препарату, витримується в ньому, після чого просушується. Цей метод дає змогу загартувати насіння та збагатити його корисними речовинами.
- Метод зі зволоженням передбачає обробку посівного матеріалу протруювачем і подальше змочування водою. Дозволяє точно дозувати препарати для протруювання та застосовувати одночасно з ними різні види мікро- і макродобрив, стимуляторів росту.
Широкий асортимент наявних препаратів дозволяє обрати ефективний протруйник відповідно до виду рослин та способу обробки. Серед сучасних засобів особливий попит мають універсальні препарати, багатокомпонентний склад яких забезпечує широкий спектр дії та тривалий період захисту.
Чому варто протруювати насіння?
Протруювання посадкового матеріалу є важливою передпосівною процедурою, адже:
- усуває збудників хвороб та личинок комах-шкідників;
- захищає насіння та молоді паростки від ураження фітопатогенами;
- активізує імунітет посівного матеріалу;
- сприяє формуванню міцної кореневої системи;
- захищає перші паростки рослин від ґрунтових шкідників;
- стимулює ріст і розвиток рослин;
- підвищує стійкість посівів до несприятливих погодних умов;
- дозволяє зекономити на подальшому обприскуванні фунгіцидами та інсектицидами.
Також протруювання посівного матеріалу є більш екологічно безпечним, ніж ґрунтова обробка чи обприскування. При застосуванні протруйників важливо суворо дотримуватись рекомендованого виробником дозування та правил безпечного використання.