Як відомо, добрива необхідні для виробництва сировини для харчування людини або тварин. Для досягнення максимального генетичного потенціалу гібридів, сортів рослин та оптимального розвитку тварин і людини необхідно вводити всі поживні речовини, необхідні для розвитку всього процесу зростання, ще на етапі підготовки землі.
Таким чином, добрива, що вносяться в період зростання, повинні містити 13 макро-, мезо- і мікроелементів, необхідних для досягнення правильного балансу розвитку.
Содержание
Правила внесення добрив
Для того щоб домогтися гарних результатів і максимальної ефективності добрив, необхідно дотримуватися 4 правила внесення:
Вибір правильного джерела добрив — рішення повинно бути таким, щоб ми поставляли добрива того складу, який потрібно угноєна культурі.
Правильний час — рішення про покупку добрив для майбутнього врожаю має бути прийнято відразу після збору врожаю попередньої культури — коли ми знаємо стан харчування грунту
Правильна доза — Звичайно, при визначенні дози необхідно враховувати не тільки очікувану врожайність, але і рентабельність.
Правильні терміни — це ключ до рентабельності врожаю, строки внесення добрив повинні відповідати стадіях розвитку рослин і кліматичних факторів.
Міндобриво Нітроамофоска-М від компанії «Тетра-Агро»— складне мінеральне добриво у вигляді гранул, котре містить не лише NPK, а й мікроелементи.
Нітроамофоска-М покращує живлення рослин, вирішує проблему кислотності ґрунтів, підвищує врожайність та насичує ґрунт необхідними мікро- та макроелементами.
Завдяки оптимальному рівню насичення мінералами це складне добриво можна використовувати як в період підживлення, так і під час передпосівної культивації, або ж при посіві основних сільськогосподарських культур. Міндобриво також можна використати для позакореневого підживлення садових і городніх культур.
Довготривалі випробування та дослідження, висновки спеціалізованих організацій у даній сфері дозволили розробити універсальне азотно- фосфорно-калійне-добриво — Нітроамофоска-М.
Комплексні мінеральні добрива фірми «Тетра-Агро» відповідають вимогам державних стандартів та характеризуються високою якістю та екологічністю. Технічний контроль якості забезпечується фізико-хімічними методиками аналізу на відповідність сертифікату.
Ще одним важливим елементом сільськогосподарської технології є добре знання хімічного і фізичного складу грунту, щоб зрозуміти, як хімічні елементи взаємодіють між вносяться добривами, грунтом і рослиною.
Знаючи питоме споживання елементів N, P K, S, ми можемо зрозуміти, коли рослина має потребу в харчуванні, і співвіднести з постачанням необхідних мікроелементів для повного добрива.
Питоме споживання добрив в культурах
Знаючи всі ці аспекти, можна сказати, що вибір добрив є важливою інвестицією в технологію вирощування культур і разом з програмою захисту сприятливо вплине на очікуваний урожай, забезпечуючи максимальну врожайність.
Для основних сільськогосподарських культур в Україні (зернові, ріпак, кукурудза, соняшник, соя) ми рекомендуємо використовувати добрива з асортименту:
1. Добриво Нітроамофоска-М NPK 9:18:22 — ідеально для кислих ґрунтів. Це унікальне мінеральне добриво, аналогів якому в Україні немає.
- N-9%
- P-18%
- K-22%
- Ca-20%
- Mg-0,5%
- S-3,0%
- Na-0,5%
- Fe-0,1%
- Mn-0,04%
- Zn-0,01%
- +Cu,Co,Ni,Mo,B
2. Добриво Нітроамофоска-М NPK 8:20:25 — ідеально для різних типів ґрунтів.
- N-8%
- P-20%
- K-25%
- Ca-10%
- Mg-0,5%
- S-3,0%
- Fe-0,6%
Особливість міндобрива Нітроамофоска-М (8:20:25) — воно містить три форми фосфору: розчинний у мінеральних кислотах (7%); нейтральному розчині цитрату амонію та у воді (16%).
3. Добриво Нітроамофоска-М NPK 15:15:15 – оптимальне для внесення під більшість культур та для різних типів ґрунтів.
- N-15%
- P-15%
- K-15%
4. Добриво Нітроамофоска-М NPK 7:17:21 – оптимальне для внесення під більшість культур та для різних типів ґрунтів.
- N-7%
- P-17%
- K-21%
- Ca-20%
- Mg-0,16%
- S-2%
- Fe-0,3%
- +Zn,Mn,B
5. Добриво Нітроамофоска-М NPK 16:16:16 – оптимальне для внесення під більшість культур та для різних типів ґрунтів.
- N-16%
- P-16%
- K-16%
Склад Нітроамофоски-М та її засвоювання
Кожна гранула Нітроамофоски-М містить в легкозасвоюваний формі три основних діючих речовини – N, Р і К (азот, фосфор та калій) та мікроелементи.
Азот: Наявність азоту амідної форми позитивно впливає на зменшення акумуляції нітратів у рослині та запобігає вимиванню в глиб ґрунту.
Фосфор: У вигляді природних сполук, без додаткових хімічних перетворень, придатний до засвоєння рослинами на 90%. Відсутність кислої форми, характерної для хімічних фосфатів, не дає закислюючого для ґрунту ефекту.
Калій: В прийнятій для калійних добрив формі дає можливість широкого застосування під усі культури.
Сірка та Магній: Елементи, які не є дефіцитними, проте на рівні основних компонентів добрива – необхідні для отримання високоякісного врожаю.
Наявність в складі добрива широкого спектра мікроелементів (Mn, Cu, Zn, Fe, В, та інших) забезпечує високий коефіцієнт використання корисних компонентів та виключає необхідність їх додаткового внесення навіть для рослин з підвищеними вимогами до них.
Застосування Нітроамофоски-М та норми внесення
Азотно-фосфорно-калійне добриво від «Тетра-Агро» використовується на будь-якому ґрунті під всі сільськогосподарські культури. Найкращий результат використання Нітроамофоска (9:18:22) показує на ґрунтах з рівнем pH – менше 6,5. Внесення міндобрива на кислих ґрунтах утворює ефект локального розкислення. В зоні живлення рослин спостерігатиметься реакція нейтралізації, оскільки лужне середовище Нітроамофоски-М нейтралізує кислотність ґрунту. В період дії добрива рівень pH в зоні живлення рослини становитиме близько – 7,0.
Міндобриво придатне для механізованого внесення у ґрунт. Його можна використовувати на присадибних господарствах та садових ділянках. Застосування добрива для основного внесення не виключає можливості його використання для кореневого та підкореневого підживлення в критичні періоди розвитку рослин. Використовується й для основного живлення та підживлення ягідних культур: малина, ожина, виноград, смородина (окрім лохини!) на садових ділянках.
Норма внесення Нітроамофоски-М визначається за даними агрохімічного аналізу ґрунту, кліматичних умов та запланованої врожайності. Вона може коливатися в межах 100-400 кг/га.
Середні значення норм внесення:
— озимі (ячмінь, пшениця) – 100-300 кг на 1 га
— ярі зернові культури – 100-300 кг на 1 га
— соняшник – 150-400 кг на 1 га
— соя – 200-400 кг на 1 га
— інші овочеві культури (цибуля, картопля, морква) – 200-600 кг на 1 га.
Підживлення рослин Нітроамофоскою-М в період вегетації слід проводити лише в добре зволожений ґрунт, уникаючи його контакту з кореневою системою!
Норми внесення «Нітроамофоски-М» розраховуються індивідуально та різняться від випадку.
Нагадаємо, що правильний розрахунок кількості мінерального добрива залежить від низки чинників. А саме:
· кліматичних умов, в яких перебуває господарство;
· агрохімічного складу ґрунту;
· попередників – агрокультур, що вирощували на цій ділянці раніше;
· особливостей сорту рослини, що вирощуєте зараз;
· розміру запланованого урожаю.
Для найбільш точного визначення потреб рослини ми також рекомендуємо використовувати цифрові інструменти, мобільні додатки і аналітичні послуги.